Analityk Hurtowni Danych

Dodane przez:

Zdjęcie GazetaPraca.pl

GazetaPraca.pl

Firma

Data utworzenia: 2017-08-04

Ogłoszenie w: Wrocław

Kogo szukamy?

Gwarantujemy:

  • Stabilną, długofalową pracę wśród profesjonalistów, w oparciu o umowę o pracę, umowę B2B czy zlecenie
  • Realny wpływ na rozwój Twojej ścieżki kariery
  • Pracę w zespole, dla którego liczy się Twoja opinia
  • Wsparcie opiekuna przez cały okres współpracy
  • Pomoc w relokacji do Wrocławia
  • Imprezy integracyjne, wydarzenia sportowe np. bieg IT, wycieczki rowerowe, mecze piłki nożnej i koszykówki
  • Benefity dostosowane do Twoich potrzeb

Obowiązki:

  • Kompleksowa identyfikacja potrzeb biznesowych na poziomie użytkownika systemu
  • Analiza systemowa i biznesowa źródeł danych, opracowywanie specyfikacji wymagań, profilowanie danych, modelowanie danych
  • Definiowanie i specyfikowanie wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych w ramach projektu w obszarze hurtowni danych
  • Projektowanie hurtowni danych
  • Tworzenie dokumentacji analityczno-projektowej
  • Tworzenie analizy systemowej w obszarze hurtowni danych, baz analitycznych i raportowy
  • Odpowiadanie za kontrolę zgodności powstałego systemu w stosunku do wymagań biznesowych

Wymagania:

  • Minimum dwuletnie doświadczenie w operacyjnej pracy z danymi (np. w hurtowni danych, BI, biznesowym wykorzystaniu informacji itp.),
  • Doświadczenie w pracy z relacyjnymi bazami danych oraz SQL
  • Modelowanie danych
  • Znajomość metodologii tworzenia systemów informatycznych i inżynierii oprogramowania
  • Wyższe wykształcenie powiązane z bankowością, informatyką, matematyką lub innym pokrewnym
  • Wysoka samodyscyplina,  organizację pracy własnej oraz motywację do pracy
  • Język angielski na dobrym poziomie (umożliwiającym swobodną komunikację w mowie i w piśmie)

Mile widziane:

  • Doświadczenie w branży finansowej
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami do modelowania danych (Enterprise Architect, IBM Data Architect itd.)
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami ETL (IBM Infosphere Data Stage, Ab Initio)