Analityk monitorowania bezpieczeństwa I linii SOC

Data utworzenia: 2016-03-03

Ogłoszenie w: Warszawa

Dla naszego Klienta, wiodącego operatora telekomunikacyjnego w Polsce, dostarczającego rozwiązania dla biznesu, szukamy osoby na stanowisko:

miejsce pracy: Warszawa

 Zakres obowiązków:

  • Udział w pracach zespołu 1 linii Security Operations w trybie 24/7/365
  • Prowadzenie monitoringu online aplikacji i infrastruktury IT na bazie dedykowanych aplikacji
  • Monitorowanie działań użytkowników w systemach informatycznych i wykrywanie naruszeń dot. bezpieczeństwa IT
  • Obsługę incydentów bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi procesami i procedurami
  • Analiza przyczyn oraz wyjaśnienie incydentów bezpieczeństwa IT
  • Przygotowywanie raportów
  • Tworzenie i aktualizacja dokumentacji dotyczącej realizowanych prac

 Nasze oczekiwania:

  • Minimum 1 rok doświadczenia w działaniach operacyjnych związanych z monitoringiem stanu bezpieczeństwa IT / infrastruktury sieciowej
  • Doświadczenie pracy z systemami klasy SIEM/ITSM
  • Znajomość modelu TCP/IP
  • Dobra znajomość protokołów: HTTP, HTTPS, SSH, FTP, SMTP, IMAP, POP, SNMP,WMI, syslog, NTP, DHCP, DNS, CIFS i NFS itp.
  • Wiedza i praktyczne doświadczenie z zakresu technologii sieciowych, konfiguracji i administracji rodziną systemów operacyjnych Windows, Linux, Unix
  • Wykształcenie min. średnie (preferowany profil informatyczny)
  • Zainteresowanie lub praktyczna wiedza z zakresu bezpieczeństwa IT i/lub bezpieczeństwa teleinformatycznego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość zagrożeń sieciowych oraz systemów i technologii bezpieczeństwa: Firewall, IPS/IDS, APT, VPN, SIEM, WAF, DLP, PIM, AV, anty-DDoS, anty-APT
  • Umiejętności analitycznego myślenia i pracy pod presją
  • Komunikatywność i umiejętność pracy zespołowej
  • Umiejętność pisania raportów dot. incydentów bezpieczeństwa

 Mile widziane:

  • Znajomość narzędzi bezpieczeństwa teleinformatycznego, norm i standardów bezpieczeństwa informacji oraz znajomość praktycznego funkcjonowania procesów biznesowych przedsiębiorstw
  • Certyfikaty (CISSP, CCNP, ITIL, RHCE)

 Proponujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Umowa o pracę na czas nieokreślony po 3 miesięcznym okresie próbnym
  • Abonament medyczny LUX MED w cenie opłacany w 100% przez Pracodawcę oraz możliwość wykupienia abonamentu dla członków rodziny
  • Karnet Benefit Systems (zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie całego kraju) opłacany w 50% przez Pracodawcę oraz możliwość wykupienia karnetów dla członków rodziny
  • Dofinansowanie do nauki języka angielskiego