Architekt (obszar cyberbezpieczeństwa)

Dodane przez:

Zdjęcie GazetaPraca.pl

GazetaPraca.pl

Firma

Data utworzenia: 2017-10-23

Ogłoszenie w: Warszawa

Kogo szukamy?

Co możemy Ci zaoferować:

  • Pracę w największej polskiej spółce informatycznej i jednej z czołowych firm branży IT w Europie
  • Realizację złożonych i wymagających projektów z obszaru cybersecurity
  • Współpracę z doświadczonymi specjalistami
  • Pakiet dodatkowych benefitów (szkolenia merytoryczne i językowe, prywatna opieka medyczna, karta wstępu na obiekty sportowe, program ubezpieczeń grupowych)
  • Komfortowe warunki i przyjazną atmosferę pracy

Główne zadania:

  • Wykonywanie projektów technicznych systemów informatycznych na podstawie wyspecyfikowanych wymagań w zakresie cyberbezpieczeństwa
  • Określanie standardów bezpieczeństwa dla projektów realizowanych przez zespół
  • Udział w opracowaniu analiz wykonalności i założeń realizacyjnych na rzecz rozwoju systemów informatycznych
  • Szacowanie pracochłonności prac projektowych (np. implementacji mechanizmów bezpieczeństwa) oraz wymagań na zasoby niezbędne do realizacji zadań

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne
  • Doświadczenie w budowaniu rozwiązań informatycznych dla obszaru cyberbezpieczeństwa
  • Umiejętność identyfikacji i analizy wymagań bezpieczeństwa
  • Umiejętność identyfikowania zagrożeń oraz doboru mechanizmów ograniczających ich skutki
  • Umiejętność planowania i przeprowadzania testów bezpieczeństwa
  • Znajomość technologii i rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa
  • Znajomość dobrych praktyk w budowie i weryfikacji bezpieczeństwa rozwiązań teleinformatycznych
  • Znajomość w zakresie wymagań i zaleceń odnośnie bezpiecznej konfiguracji systemów i usług w środowiskach Linux i Windows
  • Znajomość technik przełamywania mechanizmów bezpieczeństwa
  • Znajomość protokołu TCP/IP
  • Znajomość podstawowych zagadnień kryptografii
  • Znajomość notacji UML
  • Umiejętność przygotowywania i prowadzenia prezentacji
  • Podstawowa umiejętność programowania
  • Podstawowa znajomość języków skryptowych np. Python
  • Certyfikat bezpieczeństwa NATO Secret / Krajowe Tajne / Krajowe Zastrzeżone lub zgoda na przeprowadzenie tych postępowań w celu uzyskania w/w certyfikatu
  • Język angielski jest wymagany na poziomie, umożliwiającym płynną komunikację oraz tworzenie dokumentacji technicznej
  • Umiejętność kompleksowej realizacji powierzonych zadań
  • Umiejętność organizowania czasu pracy i stanowiska pracy
  • Ciągłe dążenie do podwyższania kwalifikacji
  • Samodzielność
  • Umiejętność pracy pod presją czasu

Mile widziane:

  • Posiadanie certyfikatów poświadczające kompetencje zawodowe z obszaru cyberbezpieczeństwa CISSP lub równoważnego.
  • Umiejętność analizy złośliwego oprogramowania
  • Znajomość rozwiązań SIEM np IBM QRadar, SPLUNK
  • Znajomość narzędzia RSA SecOps
  • Znajomość narzędzia Enterprise Architect

Aplikacje prosimy przesyłać poprzez przycisk "Aplikuj teraz" na dole strony.