Junior DevOps Engineer

Dodane przez:

Zdjęcie GazetaPraca.pl

GazetaPraca.pl

Firma

Data utworzenia: 2018-03-15

Ogłoszenie w: Gdynia

Kogo szukamy?

Główne zadania:

  • Realizacja zadań związanych głównie z obszarów dotyczących warstw technologicznych systemów informatycznych, w szczególności:
    • ścisła współpraca z zespołami programistów i testerów w procesie przygotowywania oprogramowania do uruchomienia w środowisku produkcyjnym
    • konfiguracja i utrzymywanie środowisk deweloperskich, testowych i produkcyjnych
    • automatyzacja powtarzalnych czynności w cyklu wytwarzania oprogramowania
    • zarządzanie konfiguracją
  • Instalacja oraz konfiguracja systemów i modułów (pakietów) oprogramowania będącego przedmiotem wdrożenia. Testowanie i sprawdzanie poprawności zainstalowanych komponentów rozwiązania, a także wprowadzanie poprawek oraz modyfikacja w i konfiguracji, w przypadku wystąpienia błędów.
  • Udział w tworzeniu projektów i scenariuszy testów wydajnościowych, niezawodnościowych, akceptacyjnych oprogramowania i ich weryfikacji, oraz przeprowadzanie tych testów.
  • Analiza i rozwiązywanie problemów w ramach świadczonego serwisu dla użytkowanych systemów.
  • Świadczenie usługi wsparcia technicznego i merytorycznego dla klienta odnośnie zaimplementowanego rozwiązania, w zakres usługi wchodzą dyżury i wizyty serwisowe.
  • Asysta w zbieraniu lub oszacowywaniu potrzeb klienta

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe informatyczne
  • Znajomość baz danych i języka SQL
  • Umiejętność administracji bazą danych np: Informix, MySQL, PostgreSQL
  • Znajomość systemu operacyjnego Windows, Linux, Unix
  • Znajomość przynajmniej jednego serwera aplikacyjnego (Weblogic/JBoss/Websphere)
  • Znajomość jednego z języków skryptowych (np. bash, python, inne)
  • Podstawowa znajomość JAVA lub innego języka programowania
  • Podstawowa znajomość zagadnień sieciowych;
  • Podstawowa znajomość narzędzi do monitorowania systemów np. Nagios
  • Prawo jazdy kat. B
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

Mile widziane:

  • Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie zawodowe w projektach wdrożeniowych lub migracyjnych
  • Podstawowa znajomość co najmniej jednego narzędzia do automatyzacji testów (np. Selenium, JMeter, SoapUI lub podobne)
  • Podstawowa wiedza z zakresu giełdy, inwestowania, papierów wartościowych

 Oferujemy:

  • Pracę w największej polskiej spółce informatycznej i jednej z czołowych firm branży IT w Europie
  • Realizację zaawansowanych projektów z sektora kosmicznego oraz wojskowego
  • Dostęp do najnowszych technologii z obszaru IT
  • Współpracę z doświadczonymi specjalistami
  • Pakiet dodatkowych benefitów (szkolenia merytoryczne i językowe, prywatna opieka medyczna, karta wstępu na obiekty sportowe, program ubezpieczeń grupowych)

Aplikacje prosimy przesyłać poprzez przycisk "Aplikuj teraz" na dole strony.