Pentester aplikacji webowych i infrastruktury IT

Data utworzenia: 2016-02-19

Ogłoszenie w: Gdańsk

Dla naszego Klienta, firmy specjalizującej się w obszarze ochrony informacji, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko:

miejsce pracy: Gdańsk

 Zakres obowiązków:

  • wykonywanie testów penetracyjnych aplikacji webowych i infrastruktury IT,
  • ocena bieżącego stanu bezpieczeństwa infrastruktury IT,
  • ocena podatności oraz ich wpływu na aplikacje i infrastrukturę IT,
  • zapewnienie zachowania standardów związanych z bezpieczeństwem IT,
  • sporządzanie raportów podsumowujących wyniki prowadzonych testów penetracyjnych,
  • współpraca z działem handlowym przy procesie ofertowania badań audytowych,
  • współpraca z działem IT w zakresie wdrażania usprawnień w obszarze bezpieczeństwa IT,
  • prowadzenie prezentacji przedstawiających wyniki testów penetracyjnych,
  • aktywne śledzenie trendów w bezpieczeństwie IT, nowych narzędzi i zagrożeń.

 Nasze oczekiwania:

  • bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem aplikacji webowych, poparta dwuletnim doświadczeniem w pracy w obszarze testów penetracyjnych,
  • umiejętność praktycznego wykorzystania wykrytych podatności,
  • znajomość metodyk OWASP oraz OSSTMM,
  • znajomość środowisk programistycznych i aplikacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem technologii Webowych (między innymi Java, .NET, Javascript, Ajax),
  • znajomość środowisk mobilnych i metod ich testowania,
  • umiejętność dokumentowania i samodzielnego prezentowania wyników pracy,
  • umiejętność prowadzenia publicznych prezentacji,
  • umiejętność pracy w grupie,
  • dobra znajomość języka angielskiego.

 Mile widziane:

  • wykształcenie wyższe informatyczne, telekomunikacyjne lub pokrewne,
  • doświadczenie w testowaniu webowych aplikacji finansowych i płatniczych,
  • dobra znajomość typowych usług sieciowych i umiejętność administrowania systemami i głównymi aplikacjami Windows oraz Linux,
  • posiadanie certyfikatów z zakresu bezpieczeństwa IT (np. CEH, OPST, OSCP, OSWP, OSCE, CISSP, eCPPT, eWPT itp.),
  • posiadanie aktualnego poświadczenia bezpieczeństwa osobowego,
  • posiadanie certyfikatów wiodących producentów oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa (np. Microsoft, Oracle, Red Hat, Cisco, CheckPoint, Fortinet, Palo Alto).

 Proponujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego i samorealizacji,
  • miłą atmosferę pracy,
  • dostęp do najnowszych technologii.