Scrum Master ze znajomością JIRA

Data utworzenia: 2016-06-21

Ogłoszenie w: Warszawa

Dla naszego Klienta, lidera świadczącego profesjonalne usługi dla polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych oraz innych czolowych firm z sektora finansowego, poszukujemy aktualnie na stanowisko:

miejsce pracy: Warszawa, Ursynów

 Opis stanowiska:

  • Zapewnienie zgodności pracy zespołu deweloperskiego ze Scrum
  • Wsparcie zespołu w identyfikacji problemów i sposobów na ich rozwiązanie
  • Wsparcie klientów wewnętrznych w ramach prowadzonych projektów informatycznych
  • Uczestnictwo w projektach w roli Scrum Mastera
  • Przewodnictwo w zakresie stosowania i promowania Scrum/Agile w organizacji i zespołach projektowych
  • Współtworzenie standardów dla procesu wytwarzania oprogramowania z wykorzystaniem metod zwinnych w szczególności Scrum
  • Wsparcie Product Ownera i zespołu deweloperskiego - zrozumienie metodyki, samoorganizacja zespołów, organizacja spotkań Scrumowych, coaching
  • Wsparcie Product Ownera w zakresie zarządzania Product Backologiem
  • Identyfikowanie i usuwanie przeszkód ograniczających postępy zespołu
  • Realizacji zadań projektowych z zespołem deweloperskim zgodnie z wymogami projektowymi
  • Pomaganie zespołowi w szukaniu sposobów ciągłego doskonalenia, przez identyfikację problemów i możliwych rozwiązań tak, by zmaksymalizować wartość wytwarzaną przez zespół.
  • Tworzenie i rozwój dokumentacji wspierającej zwinny proces zarządzania projektami
  • Organizacja pracy zespołu deweloperskiego
  • Raportowanie własnej pracy oraz organizacja raportowania pracy zespołu i postępów w projekcie

 Od kandydatów oczekujemy:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane IT lub finansowe
  • Minimum 1 roczne doświadczenie w pracy w roli Scrum Mastera
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Minimum 4 lata doświadczenia w projektach IT
  • Teoretyczna i praktyczna znajomość Scruma poparta co najmniej 2 letnim doświadczeniem pracy w zespołach Scrumowych
  • Znajomość technik:
    • zarządzania zasobami
    • tworzenia harmonogramów
    • zarządzania ryzykiem
    • zarządzania zmianą
  • Znajomość technologii IT pozwalająca na swobodną dyskusję z developerami
  • Zdolności liderskie oraz komunikacyjne, umiejętność rozwiązywania konfliktów
  • Doświadczenie w pracy z narzędziem JIRA z dodatkiem Agile (lub GreenHopper)
  • Dobra znajomość narzędzi Office (m.in. Word, Excel, Visio, Project, PowerPoint)
  • Pożądane kompetencje i cechy osobowe:
    • wysokie poczucie odpowiedzialności za powierzone obowiązki
    • komunikatywność
    • kreatywne i pozytywne nastawienie do rozwiązywania problemów
    • nastawienie na rozwiązania
    • umiejętność pracy pod presją czasu
    • silna osobowość, umiejętność wywierania wpływu

 Zapunktujesz dodatkowo gdy posiadasz:

  • Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu projektów w obszarze finansów oraz certyfikaty potwierdzające wiedzę teoretyczną (PMP, Prince2, Scrum)
  • Mile widziana znajomość zagadnień dotyczących funduszy inwestycyjnych i produktów ubezpieczeniowych
  • Mile widziane doświadczenie w projektach IT w innych rolach - PMa, developera, analityka

 Proponujemy:

  • Stabilną pracę w doświadczonym, kreatywnym i zgranym zespole
  • Możliwość realizacji ciekawych projektów fin-tech
  • Szkolenia z zakresu prowadzenia projektów
  • Atrakcyjny pakiet socjalny w tym m.in. prywatna opieka medyczna, dofinansowanie zajęć sportowych i nauki języka obcego
  • Możliwość realizacji pasji prywatnych w ramach firmowych Sekcji: piłki nożnej, biegowej, rowerowej, fotograficznej
  • Owocowe czwartki