Software Engineer (Big Data)

Data utworzenia: 2016-10-25

Ogłoszenie w: Kraków

TeamQuest jest polską, dynamicznie rozwijającą się firmą, zajmującą się kompleksowymi usługami doradztwa personalnego w szczególności w rekrutacji specjalistów IT

Dla naszego Klienta - centrum kompetencyjnego i systemowego, aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

miejsce pracy: Kraków

 Zadania:

  • projektowanie i implementacja modułów związanych z masowym przetwarzaniem danych
  • operacje na bardzo dużych zbiorach danych (miliardy rekordów w bazie danych, złożone struktury danych, algorytmy wydajnego przetwarzania, użycie "no sql databases')
  • optymalizacja istniejących algorytmów i implementacji z naciskiem na jakość i wydajność
  • aktywny udział w projektowaniu, implementacji modułów jak również w decyzjach zespołu

 Od kandydatów oczekujemy:

  • minimum 2 lata doświadczenia komercyjnego na podobnym stanowisku
  • umiejętność programowania w języku Java oraz SQL (MS SQL server lub Oracle)
  • wiedza w zakresie:
    • programowania obiektowego
    • algorytmów i struktur danych
    • relacyjnego modelowania danych
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • wykształcenie wyższe informatyczne lub w pokrewnej dziedzinie
  • zaangażowanie i umiejętność pracy w zespole
  • chęć rozwoju i poznania nowoczesnych technik przetwarzania danych przy użyciu rozwiązań "Big Data" (Hadoop) oraz "no sql databases" (np.Neo4j, MongoDb)
  • chęć pracy stosując dobre praktyki programowania w stylu "clean code"

 Mile widziane:

  • znajomość języka niemieckiego

 Firma oferuje:

  • wyjątkową atmosferę w zespole
  • pełną wyzwań pracę nad nietrywialnymi problemami
  • możliwość poznania zaawansowanych algorytmów i technologii przy interesujących międzynarodowych projektach
  • "know how" na temat technik przetwarzania dużych ilości danych przy użyciu Java oraz SQL
  • styl pracy agile (Scrum/Kanban)
  • konkurencyjne wynagrodzenie
  • pakiet socjalny