Starszy Inżynier Infrastruktury

Data utworzenia: 2016-03-29

Ogłoszenie w: Warszawa

Dla naszego Klienta, wiodącego operatora telekomunikacyjnego w Polsce, dostarczającego rozwiązania dla biznesu, szukamy osoby na stanowisko:

miejsce pracy: Warszawa

 Twoje super zadania:

  • Implementowanie nowych rozwiązań w zakresie infrastruktury sieciowej, techniczno-systemowej i zabezpieczeń informatycznych.
  • Monitorowanie efektywności i wydajności poszczególnych rozwiązań (w zakresie użycia zasobów) oraz optymalizacja już eksploatowanych rozwiązań.
  • Administracja siecią LAN/WAN i/lub systemami Unix/Linux i Windows.
  • Realizacja usług i utrzymanie platformy SIEM i/lub systemów ochrony typu anty-malware/'sandbox".
  • Monitorowanie pracy systemów, identyfikacja zagrożeń ciągłości pracy oraz awarii.
  • Współpraca z dostawcami usług serwisowych.
  • Proponowanie i realizacja zmian w administrowanym środowisku w celu podniesienia wydajności i jakości pracy systemów
  • Dokumentowanie konfiguracji systemów oraz jej zmian.
  • Analiza technicznej wykonalności zmian wraz z oceną ich wpływu na środowisko, koszty i zagrożenia związane z implementacją.
  • Współpraca przy projektach obejmujących obszar IT.
  • Przygotowywanie części techniczno-technologicznej projektów informatycznych.

 Nasze oczekiwania:

  • Minimum dwóch lat doświadczenia na podobnym stanowisku - pożądane doświadczenie w branży telekomunikacyjnej lub u integratora usług ICT.
  • Wykształcenia wyższego inżynierskiego lub minimum licencjat.
  • Doświadczenia w zakresie:
    • utrzymania i konfiguracji infrastruktury informatycznej.
    • realizacji prac administracyjnych lub utrzymaniowych w przedsięwzięciach informatycznych.
    • wdrażania i utrzymywania infrastruktury sieciowej lub techniczno-systemowej złożonych systemów informatycznych.
  • Doświadczenia potwierdzonego certyfikatami z administracji:
    • systemami operacyjnymi Windows i Linux lub Unix.
    • siecią LAN/WAN, np. na poziomie Associate z zakresu technologii sieciowych Cisco.
    • systemami SIEM i/lub anty-malware/'sandbox"
    • systemami zabezpieczeń (np. firewall, IPS)
  • Certyfikatu potwierdzającego znajomość konkretnego rozwiązania anty-malware.
  • Wiedzy z zakresu architektury systemów informatycznych, systemów zabezpieczeń oraz zarządzania bezpieczeństwem informacji.
  • Znajomości nowoczesnych rozwiązań technicznych w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych i rozwiązań sieciowych.
  • Znajomości na poziomie administracyjnym, co najmniej 2 środowisk spośród: SUN Solaris, Linux, Windows Server, HP-UX wraz z umiejętnością zabezpieczania tych systemów.
  • Znajomości zagadnień sieciowych LAN/WAN.
  • Umiejętności analizy rozwiązań pod kątem możliwości wymiany danych pomiędzy systemami informatycznymi.
  • Umiejętności prowadzenia analizy złośliwego oprogramowania.
  • Znajomości możliwych zależności na linii SIEM - urządzenia, z których zbierane są logi.
  • Umiejętności prowadzenia dokumentacji oraz prowadzenia prezentacji i szkoleń.
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie B1.
  • Dobrej znajomości pakietu Office.

 Firma oferuje:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • Umowa o pracę na czas nieokreślony po 3 miesięcznym okresie próbnym.
  • Wymiar czasu pracy w trybie dziennym + dyżury
  • Dodatkowe świadczenia regulaminowe: telefon komórkowy na zasadach obowiązujących w Spółce.
  • Świadczenia opcjonalne:
    • Abonament medyczny LUX MED w cenie opłacany w 100% przez Pracodawcę oraz możliwość wykupienia abonamentu dla członków rodziny.
    • Karnet Benefit Systems (zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie całego kraju) opłacany w 50% przez Pracodawcę oraz możliwość wykupienia karnetów dla członków rodziny.
    • Dofinansowanie do nauki języka angielskiego.